Aktualności Superliga

Moda na Greków wśród beniaminków

Rok temu Uczelnia Państwowa Zamość postawiła na greckiego zawodnika i z pewnością nie żałowała, a tym razem kolejny beniaminek LOTTO Superligi – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zakontraktował reprezentanta Grecji Giorgosa Konstantinopoulosa.

Podczas niedawnych Mistrzostw Europy Seniorów w Warszawie w grupie eliminacyjnej Giorgos Konstantinopoulos przegrał z Czechem Lubomirem Jancarikiem 0:3 i Białorusinem Vladislavem Rukletsovem 1:3. Grek grał też bez sukcesów w deblu i mikście.

Pierwszym i wciąż występującym w LOTTO Superlidze greckim tenisistą stołowym jest Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. Z mazowieckim zespołem zdobywał tytuły Drużynowego Mistrza i Wicemistrza Polski, będąc zawsze czołową postacią.

W sezonie 2020-21 w Uczelni Państwowej Zamość występował jego rodak i także obrońca Konstantinos Angelakis. Pomógł zespołowi w osiągnięciu miejsca w środkowej strefie tabeli, a sam został wyróżniony w postaci transferu do 2-krotnego Mistrza Polski Sokołowa Jarosław.

Teraz do klubu z Suchedniowa dołączył nr 3 na liście światowej jeśli chodzi o Greków - Giorgos Konstantinopoulos. W 2013 roku zdobył srebrny medal w mistrzostwach swojego kraju, a 3-krotnie wywalczył brąz. W grze podwójnej był 6 razy Mistrzem Grecji. Leworęczny Giorgos Konstantinopoulos grał niedawno przeciwko Polakom w turnieju TT-Series. W meczu o 3 miejsce przegrał z Danielem Górakiem 0:3, a wcześniej pokonał m.in. 3:2 Daniela Bąka, z którym będzie grał w Orliczu.