Informacje

Pewne zwycięstwo z beniaminkiem. Wspaniały debiut Tomka Kotowskiego

Po kilku nieudanych meczach w Superlidze przyszedł czas na zwycięstwo. KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ pokonał we własnej hali beniaminka LKS ODRĘ METRACO KSIĘGINICE. Torunianie byli zdecydowanymi faworytem tej konfrontacji. Nie zawiedli. Jako pierwszy przy stole pojawił się Chen Weixing, który za rywala miał o wiele mniej doświadczonego Błażeja Sucha. Austriak nie miał większych problemów z pokonaniem tenisisty LKS-u. Pierwszą partię pewnie wygrał do 4. Prawdziwy pogrom miał miejsce w drugim secie, którego gracz Energi wygrał 11:1! Such był tak naprawdę w stanie nawiązać walkę tylko w trzeciej odsłonie, którą zresztą przegrał do 8. Tomaszowi Kotowskiemu, który przygotowuje się do mistrzostw świata juniorów, przyszło zagrać z liderem gości Piotrem Chodorskim. Debiutujący w tym sezonie w Superlidze popularny „Kotek” zastępował w tym meczu Cazuo Matsumoto, który wypełnia obowiązki reprezentacyjne na turnieju przedolimpijskim w Rio De Janeiro. Trema go jednak nie zjadła. Co prawda przegrał pierwszego seta do 5, natomiast w kolejnych trzech był już bezkonkurencyjny, triumfując 11:4, 11:9 i 11:2. Dzieła zniszczenia dopełnił Konrad Kulpa. Popularny „Kulpi” musiał się sporo namęczyć, aby wygrać swój pojedynek z Michałem Bańkoszem. Pierwsze dwie partie były bardzo zacięte. Torunianin wygrał je do 9. W trzeciej było już o wiele spokojniej. Zwycięstwo 11:6 dało Enerdze drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Energa z dorobkiem siedmiu punktów (dwóch zwycięstw i pięciu porażek) plasuje się na ósmym miejscu w tabeli. Liderem jest Olimpia Unia Grudziądz. W 8. kolejce, w sobotę 21 listopada 2015, torunianie zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechniką Rzeszów.