Informacje

200 minut thrillera i pierwsze w historii derby toruńsko-bydgoskie dla KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ

21 Października 2014r. odbyła się III kolejka Wschodzący Białystok Polskiej Superligi Tenisa Stołowego sezonu 2014/2015. KST Energa-Manekin Toruń podejmował w derbowej potyczce w hali widowiskowo-sportowej zespół zza miedzy Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz . Przy ulicy Bema zgromadziło się blisko 700 kibiców w tym również spora grupka fanów z Bydgoszczy, którzy dopingowali podopiecznych Zbigniewa Leszczyńskiego. Atmosfera na meczu była fantastyczna , tak samo jak wszystkie spotkania , które dostarczyły wiele emocji kibicom zgromadzonym na trybunach oraz przed telewizorami.
Mecz niespodziewanie  rozpoczął się od porażki toruńskiego lidera Chen Weixinga z  Włochem Leonardo Muttim 0 - 3 choć to torunianin prowadził w dwóch pierwszych setach po 10 - 8. Młody Włoch nie dał jednak nie pooddawał się wygrywając dwa pierwsze sety na przewagi, a trzeciego już gładko z mocno sfrustrowanym Chenem.  W drugim spotkaniu Paweł Chmiel podejmował Mihaia Bobocicę, , „Pablo” jak jest nazywany toruński zawodnik zagrał bardzo dobre spotkanie z włoskim liderem Zooleszcza Gwiazdy , lecz ostatecznie przegrał 2-3, mimo, że prowadził  2-1 i   w czwartym secie 8-5, a potem miał jeszcze piłkę „meczową” .Goście byli w tym momencie w bardzo komfortowej sytuacji prowadząc w meczu 2-0. W spotkaniu „ trójek”  najmłodszy z ekipy Torunia Konrad Kulpa pokonał pewnie 3-1 jedynego Polaka w składzie Bydgoszczy Alana Wosia dając sygnał do walki pozostałym kolegom z toruńskiej drużyny . W czwartym pojedynku doszło do spotkania asów obu ekip , w którym Chen Weixing „podrażniony” pierwszą porażką w sezonie grał  z Mihaiem Bobocicą. Lepszy okazał się ten pierwszy wygrywając 3-1 wyrównując tym samym stan meczu na 2-2 i dając jeszcze nadzieję na końcowy sukces torunianom . W ostatnim pojedynku wieczoru Paweł Chmiel pokonał również 3-1 Leonardo Muttiego i zapewnił Enerdze- Manekin Toruń po  grubo ponad 3-godzinnym spotkaniu zwycięstwo w pierwszych historycznych derbach we Wschodzący Białystok Superlidze Tenisa Stołowego 3 - 2. Podsumowując to spotkanie można śmiało powiedzieć, że mecz miał dwa oblicza. Pierwsze to niespodziewane prowadzenie gości 2-0, a drugie to trzy wygrane partie gospodarzy i triumf w całym meczu. Kibice na pewno wychodzili  z hali zadowoleni.

Energa-Manekin Toruń - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2

Chen Weixing - Leonardo Mutti 0:3 (10:12, 10:12, 4:11)
Paweł Chmiel - Mihai Bobocica 2:3 (11:8, 9:11, 11:8, 11:13, 5:11)
Konrad Kulpa - Alan Woś 3:1 (11:6, 4:11, 11:8, 11:9)
Chen Weixing - Mihai Bobocica 3:1 (11:6, 7:11, 11:7, 11:7)
Paweł Chmiel - Leonardo Mutti 3:1 (11:5, 7:11, 11:4, 11:7)