Informacje

Wygrana Energa-Manekin Toruń z Palmiarnia Zielona Góra na zakończenie rundy zasadniczej

W rozegranym wczoraj ostatnim meczu rundy zasadniczej Superligi Wschodzący Białystok tenisiści stołowi Energa-Manekin Toruń pokonali drużynę z Zielonej Góry ZKS Palmiarnia 3:2. Tym samym z powodzeniem zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę. Świetnie w tym meczu zaprezentował się Chen Weixing wygrywając do zera oba swoje pojedynki. Brawo!
W pierwszym spotkaniu wspomniany wyżej Chen Weixing gładko pokonał Adriana Spychałę 3:0. W drugim spotkaniu do stołu podeszli Paweł Chmiel z Energa-Manekin Toruń i utytułowany Lucjan Błaszczyk z Palmiarnia Zielona Góra. Pierwsze dwa sety to równorzędna walka, ale z końcówkami należącymi do zawodnika Gości. Trzeci set to dojrzała gra Lucjana Błaszczyka, który pokazał, że metryka w jego wypadku nie ma znaczenia.
Bardzo emocjonujący pojedynek zafundowali nam Konrad Kulpa i Miroslav Horejsi z Palmiarnia Zielona Góra. Konrad przegrał dwa pierwsze sety, ale wyraźnie odbudował się po wygranym na przewagi 3 secie. W 4 secie również Konrad był górą. O wszystkim zadecydował 5 set, w którym Konrad mimo dopingu publiczności musiał uznać wyższość Miroslava Horejsi 6:11. Na tablicy wyników zrobiło się nieciekawie - 1:2 dla Gości.
Nadszedł czas na pojedynek, na który najbardziej wszyscy czekali - utytułowani zawodnicy z obu drużyn - Chen Weixing z Energa-Manekin i Lucjan Błaszczyk z Palmiarnia Zielona Góra. Z obu stron świetna gra - ale emocji mało. Wszystko za sprawą Chen Weixinga, który gładko wygrywa spotkanie w 3 setach 11:6, 11:5 i 11:5. Na tablicy remis 2:2.
O losach meczu zadecydował pojedynek Pawła Chmiela z Energa-Manekin Toruń z Adrianem Spychałą z Palmiarnia Zielona Góra. Zawodnicy rozegrali bardzo widowiskowe spotkanie. Pierwszy set to zwycięstwo na przewagi Pawła Chmiela. Drugi set to przegrana - tętno u kibiców wzrasta :). Na szczęście w 3 i 4 secie Paweł pokazał, na co go stać wygrywając je 11:7 i 11:5. Tym samym przypieczętował zwycięstwo w całym meczu Energa-Manekin Toruń 3:2.

Tym spotkaniem kończy się runda zasadnicza. Zespół Energa-Manekin Toruń plasuje się na
7 miejscu, wyprzedzając na finiszu Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.