Informacje

Pewne zwycięstwo i komplet punktów w Białymstoku

Wczoraj w Białymstoku odbył się mecz Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego pomiędzy drużynami DOJLIDY BIAŁYSTOK, a KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ. Dla obu drużyn był to mecz inaugurujący rundę rewanżową. Torunianie do Białegostoku jechali w roli faworytów jednak świadomi, że w tym sezonie nie ma łatwych meczów w Superlidze. Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo dla torunian. W pierwszej partii wieczoru Bogusław Koszyk prowadził  w drugim secie z Konradem Kulpą po wygraniu pierwszego na przewagi już 9-6. Ostatecznie Konrad wygrał drugiego seta 11-9 i od tej pory był już klasą sam dla siebie wygrywając kolejne dwa sety pewnie i gładko. Ta partia ustawiła cały mecz i w kolejnych pojedynkach pozwoliła naszym zawodnikom grać na większym  luzie. W drugiej grze Chińczyk z Białegostoku Meng Zheng nie był w stanie sprostać austriackiemu Chińczykowi z Torunia Chen Weixingowi i to zawodnik KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ pewnie zdobył kolejny punkt w meczu wygrywając 3-0 w setach. W ostatniej jak się później okazało partii wieczoru potkali się dwaj bracia Piotr Chmiel  reprezentujący  Dojlidy i Paweł Chmiel broniący barw Energi-Manekin. Ponownie wygrał zawodnik gości w stosunku 3-0 zapewniając Toruniowi komplet trzech punktów do ligowej tabeli. Bezpośrednio po meczu zawodnicy nasi wracali do Torunia by już na miejscu przygotować się do walki o kolejne punkty w czwartkowym  spotkaniu w hali przy ulicy Bema z POLTAREXEM POGONIĄ LĘBORK, na które zapraszamy gorąco wszystkich kibiców.