Informacje

Kolejne pewne zwycięstwo KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ w Superlidze

W drugiej kolejce rundy rewanżowej KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ w hali przy ulicy Bema pewnie pokonała POLTAREX POGOŃ LĘBORK 3-0 tracąc w całym meczu zaledwie jednego seta. Mecz od początku ułożył się po myśli gospodarzy. Krótki bo niewiele ponad sześćdziesięciominutowy proces zwany meczowe zwycięstwo  rozpoczął lider naszej drużyny Chen Weixing, który pewnie 3-0 pokonał Jakuba Perka, a z którym w pierwszej rundzie w Lęborku stoczył heroiczny bój wygrywając dopiero w piątym secie na przewagi. To ustawiło całe spotkanie. Konrad Kulpa i Paweł Chmiel dostosowali swój poziom gry do lidera drużyny i również wygrali swoje partie odpowiednio - Konrad z Filipem Szymańskim 3-0, a Paweł 3-1 z Markiem Prądzińskim. Torunianie sprawili sobie trzy kolejne oczka do ligowej tabeli, w której zajmują siódme miejsce (pierwsze w drugiej szóstce), tym samym pogrążając zupełnie zespół z Lęborka, który na utrzymanie się we Wschodzący Białystok Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego ma już tylko szanse w matematycznych obliczeniach.