Informacje

Mistrzowskie otwarcie sezonu ENERGI – MANEKIN TORUŃ w Superlidze

matsumoto.JPGOd pewnego zwycięstwa 3 – 0 z MORLINAMI OSTRÓDA w inauguracyjnym meczu Wschodzący Białystok Polskiej Superligi Tenisa Stołowego rozpoczęła ligowy sezon drużyna KST ENERGA – MANEKIN TORUŃ. Spotkanie rozpoczęło się od przekonywującego zwycięstwa 3 – 0 Chen Weixinga nad Adrianem Więckiem, który tylko w trzecim secie nawiązał równorzędną walkę z liderem Torunian. Druga partia, w której nowy nabytek gospodarzy, brazylijczyk – japońskiego pochodzenia Cazuo Matsumoto spotkał się z liderem gości Michaiłem Paikovem rozgrzała kibiców do czerwoności, a akcje w tym spotkaniu to najwyższy światowy poziom.Wygrał torunianin również w stosunku 3 – 0 jednak ten pojedynek nie był tak łatwy jak pierwszy, a wszystkie sety kończyły się tylko minimalnym zwycięstwem. Kropkę nad i postawił Konrad Kulpa, który pokonał jak się później okazało w ostatniej grze wieczoru 3-1 swojego rówieśnika z Belgii Robina Devosa 3- 1. Pewne zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło drużynie ENERGI – MANEKIN zająć miejsce w fotelu lidera po pierwszej kolejce. Czy na dłużej zobaczymy już w najbliższy czwartek po meczu w Bytomiu, na który już dzisiaj wyjechała nasza drużyna. Mecz na Śląsku będzie na żywo transmitowany przez TV SPORTKLUB. Zapraszamy do oglądania czwartek 10 września 2015 godzina 18 00.

Energa-Manekin Toruń - Morliny Ostróda 3:0

Chen Weixing - Adrian Więcek 3:0 (11:4, 11:6, 13:11)
Cazuo Matsumoto - Mikhail Paikov 3:0 (11:6, 11:9, 11:9)
Konrad Kulpa - Robin Devos 3:1 (11:5, 11:13, 11:2, 11:7)